25 Mart 2012 Pazar

Ece Gürsel Cevapladı

Uzun zamandır sınavlarım dolayısıyla burayla ilgilenemedim. Hepsini güzelce atlattım ve karşınıza Ece Gürsel röportajıyla çıkıyorum. Ankara Fashion Week'te podyumda bizi kendisine hayran bırakan Ece Gürsel'le ufak bir röportaj gerçekleştirmek istedim. Kendisi de oldukça cana yakın davranarak bu isteğimi geri çevirmedi:)

Ece Gürsel kimdir desem bize kendinizi nasıl anlatırsınız?

Yugoslav baba ve Çerkez annenin karışımıyım. Uzun yıllar Antalya'da yaşadık. İlk, orta lise ve üniversiteyi orada okudum. Antalya Koleji ve Akdeniz Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. 15 yaşında modelliğe başladım ve o yaştan beri modellik yapıyorum. Son 1 yıldır ise müzik sektöründe de şansımı deniyorum.


Sizi manken olarak tanıdık ancak şu an 2011 yılında çıkardığınız “Yarı Farkında” adlı albümünüzle karşımızdasınız. Albüm çıkarmaya nasıl karar verdiniz?

Zaten ortaokuldan beri yapmak istediğim bir şeydi şarkı söylemek. Üniversitede işletme okurken seçmeli bölümü müzik seçtim ve okul bittikten sonra da İstanbul'da Notist Müzik Okulu'na kaydoldum. Bu sene de Joker Store Music okulunda eğitim almaya devam ediyorum. Albüm yapmak istediğmde de sadece kendi şarkılarımla bu yola çıkacağım demiştim. Öyle de oldu. 11 şarkının 10'unun sözü ve müziği bana ait. Kalan bir tanesinin de sadece sözleri bana ait.

Albüme geri dönüşler nasıl oldu?

Albüme geri dönüşler harika oldu kesinlikle beklenilenin üstünde yorumlar geldi. Son derece kaliteli bir iş olduğunu yazdılar. Bu da bizi mutlu etti.


Albümünüzde kimlerle çalıştınız? Şarkılar size mi ait yoksa sadece yorumcu musunuz?

Album yönetmenliğini ve albümdeki tüm şarkıların düzenlemesini İsmail Tunçbilek yaptı. Ayrıca Zafer Haznedaroğlu ve Genc Arı ile çalıştım. Şarkılar söylediğim gibi bana ait. Dışarıdan şarkı almıyorum.

Müzik kariyerinize devam etmeyi düşünüyor musunuz? Yoksa sizi tanıdığımız gibi model olarak mı kalmak istiyorsunuz?

Müzik de modellik de devam edecek.


Biraz da modayla ilgili konuşalım. Çok büyük markalarla çalıştınız ve Türkiye’nin en büyük defilelerinde hep podyumdaydınız. Peki Ankara Moda Haftası hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce eksileri ve artıları nelerdi?

İlk zamanlarından beri Ankara Moda Günleri'nde boy gösteriyorum. Yıllar geçtikçe kalitesinden ödün vermiyor ve harika geçiyor. Yasin Soy'u tebrik etmek lazım.

Ankara Moda Haftası’nda Merih Seymen imzalı elbisenizle tüm alkışları topladınız. Bir de size soralım en çok hangi koleksiyonu beğendiniz?

Evet son derece ağır ve zor bir kıyafetti. İnanılmaz zorlandım. Bütün giydiğim kıyafetleri beğendim. Hepsi harikaydı.


Sizi yakın zamanda tekrar Ankara’da görebilecek miyiz? Kesinleşen konseriniz ve ya sizi podyumda göreceğimiz bir etkinlik olacak mı?

Şu an için bilemiyorum. Ama tüm etkinliklerimi www.ecegursel.com.tr www.twitter.com/ecemgursel adreslerinden takip edebilirler.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı? Sizinle iletişime geçmek isteyenler bunu nasıl yapabilir?

Tabiki resmi web sitemden :) Sevgiler…

1 yorum:

Süm dedi ki...

Acaba acaba sen Edoş'un arkadaşı Işıltoş musun:))

Blogumda ayakkabı çekilişim var, bekleriim:)

http://birdilimportakal.blogspot.com/2012/03/bakn-burada-ne-varms-hediye-zaman.html