31 Ocak 2012 Salı

Bugün büyük gün!

Hayvan Severler adlı gurubun mesajını aynen iletiyorum size
"yamuk kediyi hatırlıyor musunuz? hani, ufuk günaydın'ın önce pitbull köpeğini üzerine saldırtmaya çalıştığı, ancak o reddedince kendisinin kafasını ezerek öldürdüğü tatlı, minik savunmasız kediyi? işte o kedinin katili olan ufuk günaydın, 31.01.2012 izmir asliye hukuk mahkemesinde yine hakim karşısına çıkacak.

yamuk isimli savunmasız kediyi işkence yaparak öldüren ufuk günaydın'ın 20 aralık 2011 tarihinde yapılan 5. duruşmaya gelmemesi sebebiyle ertelenen duruşmanın yenisi umuyoruz artık karar duruşması olur. 

biliyorsunuz savcı, kamu vicdanı ve gelen inanılmaz tepkiler sayesinde 3 yıl hapis istemini kabul ederek iddianame sundu. ama, eğer biz hayvanseverler (özellikle izmirliler) orada olmaz, olayı unutmadığımızı göstermezsek, bu adam çok daha az bir ceza alacak ve belki de para cezası ile kurtaracak.

ama, eğer tersi olursa, yamuk kedi, türkiye'de bir büyük değişime neden olacak. çünkü verilecek ceza bundan sonraki bu nevi suçlara emsal olacak! 

insanlık namına, hayvanlarımız için 31.01.2012 tarihinde sabah saat 10.30'da izmir adliyesinde buluşalım. lütfen orada olun."

tarih: 31 ocak 2012
duruşma saati: 10.30
yer: 9. asliye ceza mahkemesi / bayraklı adliyesi, izmir


DUYARSIZ KALMAYALIM!

Hiç yorum yok: