30 Ocak 2012 Pazartesi

Barınaklarda sokaklarda ölüme terkedilmesinler!

               Beni tanıyan herkes hayvanlara karşı nasıl bir sevgi beslediğimi bilir. Yeri gelir evime alır bakar iyileştiririm yeri gelir çantamda yemek yoksa gider yemek alır getiririm sokaktaki hayvanlara. Bazen hasta sakat bir köpek görür oturur ağlarım. Barınağa gidemem mesela. Onları o halde görmeye dayanamam. Pet shop ise önünden bile geçmek istemediğim yer.
Benim büyük bi aşk yaşadığım köpeğimse bu. Kendisi 13 yaşını bitirmek üzere. Bebekliğinden beri beraberiz:)

Birkaç ay içinde ikinci köpeği almayı düşünüyoruz. Çoğu gün oturup bakıyoruz sahip arayan sokak köpeklerine. Tam bu arada bizim gibi hayvanlara gönülden bağlı insanlar olduğunu gördük ve gerçekten mutlu olduk.
Mesela bu sayfa ya saatlerce baktık galiba:) Yeri geldi çok üzüldük. Hepsi cins sevgiye muhtaç hayvanlar. Blog dünyasından bir çok kişiye seslenebileceklerini düşünerek çok doğru bir hareket yapmışlar.
Bu da başka hayvan sever bir grubun facebook sayfası. Onların da aynı diğeri gibi sahiplendirme de e önemli şartı ömürlük yuva, karşılıksız sevgi.

Onlar da bizim yaşadığımız dünyanın bir parçası. Eğer ki hayvan sahiplenmeyi düşünüyorsanız ve çevrenizde düşünen varsa lütfen pet shop lara gitmeyin, göndermeyin. Satın almayın. Sokakta ve ya barınakta yüzlerce hayvan sizden sadece sevgi ve bir kap mama bekliyor ve size karşılıksız bir sevgi sunuyor. Onların bizlere ihtiyacı var.

Hiç yorum yok: